0
0
0
Ostoskori
0,00
0
Tuotteet ollaan suodatettu sopiviksi
Lisää ajoneuvosi
Lista

Endurovaatteet Alpinestars Venture XT Inside Boot Musta

Kuvaus

Takki
Vedenkestävä Venture XT -takki on varustettu kestävällä ja suojaavalla kuorella, ja strategisesti sijoitetut PU-kalvovahvistukset antavat lisäsuojaa kaikkein alttiimmille alueille. Hihoissa on suuret ilmanvaihtoaukot ja rinnassa Super Airflow -etupaneeli, jotka mahdollistavat takin nopean ja helpon mukauttamisen lämpimään säähän ja aktiivisiin ajo-olosuhteisiin. Takissa on Tech-Air® -valmius ja sopivuus Tech-Air® 5 -turvatyynyjärjestelmälle, joka suojaa ylävartaloa täydellisesti.

Ominaisuudet:
• Kevyt ja kestävä pääkuori vedenkestävällä käsittelyllä takaa erinomaisen säänsuojan
• Hihojen ja selän suuret tuuletusaukot sekä Super Airflow -paneeli edessä takaavat hyvän ilmavirran
• Nucleon Flex Plus -suojat CE EN 1621-1
• Suunniteltu tarjoamaan korkeimman tason aktiivisen suojan, ja siinä on Tech-Air®-valmius ja sopivuus Tech-Air®5 -turvatyynyjärjestelmälle, joka tarjoaa täydellisen ylävartalon suojan
• Pehmeä kauluksen rakenne parantaa ajomukavuutta
• Dakar-vaikutteinen alempi tasku, ergonomiset käsitaskut ja vedenpitävä rintatasku ovat todella käytännölliset
• Valmius Nucleon -rinta- ja -selkäsuojille
• Vaate täyttää standardin CE EN 17092 luokka A

Housut
Näissä housuissa on vedenkestävä rakenne, joka takaa tehokkaan suojan märälle säälle, ja reisien tuuletusaukot tarjoavat erinomaisen ilmavirran ja ilmanvaihdon. Näiden housujen innovatiivinen ominaisuus on säädettävä ”in the boot” -leikkaus, jonka ansiosta housut on nopea pukea Alpinestarsin touring- ja off-road-saappaiden sisään.

Ominaisuudet:
• Kevyt ja kestävä pääkuori vedenkestävällä käsittelyllä takaa erinomaisen säänsuojan
• Reisien ilmanvaihtoaukot parantavat ilmavirtausta
• Tekninen joustokangas haaroissa, takaosassa ja polvissa tarjoaa erinomaisen liikkumisvapauden
• Ergonominen cargotasku on helppopääsyinen sekä istuma- että seisoma-asennossa
• Vahvistettu instuinosa lisää kestävyyttä
• Keinonahka polvissa parantaa kestävyyttä ja kontaktia prätkän kanssa
• Valmius Nucleon-lonkkasuojille (myydään erikseen)
• Nucleon Flex Plus -polvisuojat tarjoavat erinomaisen iskunsuojan CE EN 1621-1
• Vaate täyttää standardin CE EN 17092 luokka A